[layerslider id="4"]

Idea utworzenia w Podgórzu targu, gdzie będzie można kupić owoce i warzywa dojrzewała przez wiele lat. Projekt funkcjonował pod nieformalną nazwą targ pietruszkowy.
Stało się to możliwe w 2013 roku dzięki funduszom pozyskanym przez Stowarzyszenie PODGORZE.PL z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (za pośrednictwem Fundacji Partnerstwo dla Środowiska).
Oficjalne otwarcie Targu Pietruszkowego na Rynku Podgórskim nastąpiło w czerwcu 2013 roku. Początkowo targ miał charakter sezonowy, od czerwca do października. W kolejnym roku, ze względu na remont Rynku Podgórskiego, targ został przeniesiony na Plac Niepodległości.
Pomysł sprzedaży naturalnych i ekologicznych produktów wprost od małopolskich rolników od początku spotkał się z dużym zainteresowaniem i już w 2014 roku Stowarzyszenie PODGORZE.PL podjęło decyzję o funkcjonowaniu targu przez cały rok. W tym celu zostały wynajęte i wyremontowane podziemia KS Korona przy ul. Kalwaryjskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Niepodległości.
W związku z rozwojem Targu Pietruszkowego i pomysłami na nowe działania, w grudniu 2015 roku Stowarzyszenie PODGORZE.PL powołało Fundację Targ Pietruszkowy, która została oficjalnie zarejestrowana w maju 2016 roku. W skład fundacji weszli członkowie stowarzyszenia. Fundacja przejęła organizację targu oraz rozwijanie innych projektów o charakterze kulinarnym.

Alicja Kowalik, prezes zarządu

Rzuciła pracę zarządcy nieruchomości, aby zostać zarządcą targu. Miłośniczka Podgórza, która zawsze jest z nim sercem. Jej drugą targową imprezą były Podgórskie Targi Rzeczy Wyjątkowych organizowane przez stowarzyszenie PODGORZE.PL

Kamil Łapa, wiceprezes zarządu

Z Targiem związany od początku: od wolontariusza, poprzez pracownika, do członka zarządu. Ogarnie wszystko.

Andrzej Żwawa, przewodniczący Rady Fundacji

Łukasz Słoniowski, członek Rady Fundacji

Elżbieta Tomczyk-Miczka, członek Rady Fundacji

O nas

Jesteśmy grupą miłośników lokalności, odpowiedzialności społecznej i zdrowego, naturalnego żywienia. Stworzyliśmy Fundację Targ Pietruszkowy, aby rozwijać idee i wartości, w które wierzymy i rozwijamy dzięki Targowi. Sercem zawsze związani z krakowskim Podgórzem.

Nasze wartości:

  • naturalnie
  • lokalnie
  • bezpośrednio