Ludzie

Idea utworzenia w Podgórzu targu, gdzie będzie można kupić owoce i warzywa dojrzewała przez wiele lat. Projekt funkcjonował pod nieformalną nazwą targ pietruszkowy.
Stało się to możliwe w 2013 roku dzięki funduszom pozyskanym przez Stowarzyszenie PODGORZE.PL z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (za pośrednictwem Fundacji Partnerstwo dla Środowiska).
Oficjalne otwarcie Targu Pietruszkowego na Rynku Podgórskim nastąpiło w czerwcu 2013 roku. Początkowo targ miał charakter sezonowy, od czerwca do października. W kolejnym roku, ze względu na remont Rynku Podgórskiego, targ został przeniesiony na Plac Niepodległości.
Pomysł sprzedaży naturalnych i ekologicznych produktów wprost od małopolskich rolników od początku spotkał się z dużym zainteresowaniem i już w 2014 roku Stowarzyszenie PODGORZE.PL podjęło decyzję o funkcjonowaniu targu przez cały rok. W tym celu zostały wynajęte i wyremontowane podziemia KS Korona przy ul. Kalwaryjskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Placu Niepodległości.
W związku z rozwojem Targu Pietruszkowego i pomysłami na nowe działania, w grudniu 2015 roku Stowarzyszenie PODGORZE.PL powołało Fundację Targ Pietruszkowy, która została oficjalnie zarejestrowana w maju 2016 roku. W skład fundacji weszli członkowie stowarzyszenia. Fundacja przejęła organizację targu oraz rozwijanie innych projektów o charakterze kulinarnym.

Artur Kinasz, prezes zarządu

Prezes zarządu. Mózg targu i jego najwierniejszy klient. Zapalony genealog i ekolog. Doktor nauk humanistycznych in spe (przypuszczamy, że gdyby nie targ, praca byłaby już najpewniej dawno obroniona).

Alicja Kowalik, wiceprezes zarządu

Wiceprezes zarządu. Główny finansista targu. Osoba solidna i skrupulatna. Załatwia prawie całą czarną robotę czyli dokumenty, rozliczenia, zakupy i wszystko to, czego nikt inny nie chce robić.

Karolina Jarmołowska, członek zarządu

Członek zarządu. Zwolenniczka zdrowego żywienia i zapalona działkowiczka. W życiu pozatargowym tłumaczka symultaniczna, wykładowczyni akademicka (doktorat zawdzięcza tylko temu, że zdążyła się obronić jeszcze przed targiem).

Justyna Kinasz, członek zarządu

Członek zarządu. Współtwórczyni idei Targu Pietruszkowego. Koordynator projektu „Targ Pietruszkowy GotuJEMY”. Sezonowość, lokalność, świeżość to jej sposób na życie, a co dzień doradza restauratorom i osobom które chcą rozwijać swoje pasje kulinarne. Jest autorką bloga GastroSukces.pl

Paweł Kubisztal, członek zarządu

Członek zarządu. Miłośnik Podgórza, inicjator działań na rzecz promocji dzielnicy, popularyzator jej historii i dziedzictwa, pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia PODGORZE.PL. Zwolennik patriotyzmu lokalnego i brania spraw w swoje ręce.

O nas

Jesteśmy grupą miłośników lokalności, odpowiedzialności społecznej i zdrowego, naturalnego żywienia. Stworzyliśmy Fundację Targ Pietruszkowy, aby rozwijać idee i wartości, w które wierzymy i rozwijamy dzięki Targowi. Sercem zawsze związani z krakowskim Podgórzem.

Nasze wartości:

  • naturalność
  • lokalność
  • bezpośredniość

Zapraszamy

Kupuj lokalnie. Zdrowo-smacznie-lokalnie.