Oświadczenie Fundacji Targ Pietruszkowy w sprawie COVID-19

W dniu 15.03.2020 zdecydowaliśmy się na tymczasowe zawieszenie funkcjonowania Targu Pietruszkowego w obecnej formule sprzedaży bezpośredniej. Na ten moment wiadomo, że targ nie odbędzie się w dn.18, 21 i 25 marca. W sprawie kolejnych edycji decyzję będziemy podejmować na bieżąco w zależności od rozwoju sytuacji.

Jest to dla nas niezwykle trudna decyzja. Na targu dostępna jest żywność, produkt pierwszej potrzeby. Nie ma odgórnego zakazu sprzedaży żywności na targach, sklepy spożywcze są otwarte. Targ Pietruszkowy odbywa się w dużej mierze na świeżym powietrzu, co zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusów. Rolnicy i drobni producenci nie chcą tracić możliwości zbytu swoich produktów, nie chcą być odcięci od (często głównego) źródła utrzymania. Klienci nadal chcą mieć dostęp do lokalnej żywności najwyższej jakości, zdrowo się odżywiać i wzmacniać swoją odporność.

Niemniej biorąc pod uwagę, że nadchodzące dni są kluczowe jeżeli chodzi o spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa to, jeżeli tylko mamy taką możliwość, powinniśmy dla dobra całego społeczeństwa ograniczyć przemieszczanie się, a najlepiej zostać w domu. Dlatego wierzymy, że właśnie takie działanie i tymczasowe zamknięcie targu pozwoli szybciej zakończyć ten trudny dla wszystkich czas.

Aby zapewnić zbyt wystawcom a klientom zagwarantować dostęp do targowych produktów, intensywnie pracujemy nad rozbudowaniem oferty Paczki Pietruszkowej. Od wtorku (po południu) do czwartku do godz. 20:00 będzie można składać zamówienia na produkty od rolników na stronie: www.paczkapietruszkowa.pl Paczki będziemy dowozić do domów w sobotę (i być może niedzielę).

Ponieważ działamy w nadzwyczajnych okolicznościach, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Zarząd Fundacji Targ Pietruszkowy