UWAGA! Z dumą ogłaszamy, że już niebawem na Targu Pietruszkowym spotkacie najlepszych szefów kuchni, którym bliska jest filozofia ruchu Slow Food International. Kogo będziemy gościć? Wyjaśnienie znajdziecie w filmiku 😊
💥 Wspólnie ze Slow Food Kraków zapraszamy na Slow Chef Festival, cykl aż sześciu spotkań organizowanych od czerwca do października. Na każdym z nich dwójka szefów przygotuje dania z wykorzystaniem najlepszych produktów od naszych wystawców, a Wy będziecie mogli ich spróbować. Data pierwszego spotkania: 👉 5 czerwca, oczywiście sobota! 👈
Raz w miesiącu będziecie mogli spotkać dwóch spośród grona najlepszych małopolskich szefów i szefowych kuchni, porozmawiać z nimi i spróbować ich dań, a także dowiedzieć się, jak przystąpić do ruchu Slow Food. Będą też degustacje lokalnych przysmaków od targowych wystawców.
Wydarzenie będzie miało formułę live cooking. Szefowie przygotują kilkadziesiąt porcji degustacyjnych dania na bazie produktów z Targu Pietruszkowego. Degustacja będzie bezpłatna (obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez portal Evenea), natomiast dla wszystkich przygotujemy smaczne niespodzianki oraz dodatkowe smakołyki przygotowane przez szefów.
Daty Slow Chef Festival:
5 czerwca
3 lipca
28 sierpnia
18 września
9 października
Wydarzenie organizuje Fundacja Targ Pietruszkowy, która reprezentuje społeczność Slow Food (Slow Food community) oraz jedyny targ z sieci Earth Markets w Polsce wspólnie z convivium Slow Food Kraków przy wsparciu Slow Food International.
Współfinansowane z funduszy UE.
Wyłączną odpowiedzialność za treść komunikatu ponosi Fundacja Targ Pietruszkowy, a EASME nie odpowiada za użytek, jaki można zrobić z informacji zawartych w niniejszym komunikacie.